Винайдено кросівки, які після використання перетворюються на дерево

ГлавноеНовости

Мода на захист довкілля та боротьбу зі змінами клімату змінює моду на одяг та взуття. Все більш популярними стають переробка речей, їх повторне використання та виготовлення одягу з натуральних матеріалів. Утім, зі взуттям не все так просто. Щороку в смітниках опиняються мільйони пар кросівок з пластиковою підошвою. Про це повідомляє  SEEDS, пише agroweek.com.

Процес їх виготовлення супроводжується значними викидами СО2, а їхнє розкладання триватиме тисячі років. Вихід є – створювати кросівки з інших матеріалів. Наприклад, канадець Люк Хоул винайшов кросівки, які після використання легко розкладаються в ґрунті.

Взуття Houle, Johnny Footwear виготовлене з натуральних матеріалів. Зокрема, підошву роблять з каучуку. Модель названа на честь садівника Джонні Епплсіда, який у ХІХ столітті поширив яблуні у Північній Америці.

Пара таких кросівок вартує 109 доларів. Крім можливості утилізувати продукт без шкоди для природи, взуття містить ще одну інновацію. В підошві заховано пакетик з насінням яблука. Тому, якщо ви вирішите закопати старі кросівки в саду, з них виросте яблуня, пише greenqueen.com.hk.

Для запуску масштабного виробництва власник стартапу Люк Хоул запустив кампанію зі збору коштів на Kickstarter.

Екологічні кросівки виготовлені із стовідсотково біорозкладних і сертифікованих матеріалів Fair Trade. Взуття добре амортизується, щоб забезпечити комфорт. Воно легке для ніг та не пропускає вологу.

Інноваційні кросівки доступні у двох кольорах – білому та чорному. Обидва варіанти “снікерсів” мають червоні шнурки.

Читайте також: Названо лідера серед фальсифікованих продуктів.