В Україні стрімко зростає ціна на фуражне зерно

Новости

Трейдери на тлі несприятливої для посівів озимої пшениці посухи розігріли ціни на пшеницю на світових біржах до історичних максимумів. Зростанню ціни на фуражну пшеницю також сприяє фактор невизначеності з врожаєм кукурудзи. Про це в огляді ринку фуражних культур повідомляє agroweek.com.

Грудневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго сягнули найвищого з 30 червня 2015 року рівня на даних про посилення дефіциту ґрунтової вологи у США, що може погіршити майбутній врожай. В Аргентині, де з листопада починають збирання пшениці, також продовжує панувати посуха, інформують аналітики електронної зщернової біржі ГрейнТрейд.

Головною інтригою залишається урожай кукурудзи – якщо він виявиться менше очікувань ринку, то попит імпортерів на фуражну пшеницю знову може різко зрости, що стане фактором підтримки цін в середньостроковій перспективі, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

Зростанню цін сприяють несприятливі погодні умови – згідно НААН України, на 60-70% площ волога у верхніх шарах майже відсутня або відсутній повністю, пройшли на звітному тижні дощі покращили ситуацію лише незначно і локально, прогноз на найближчий час показує продовження поточної ситуації, що загрожує рідкісними сходами зерна.

Згідно з даними Мінекономіки, заплановані площі під сівбу пшениці є рекордно низькими за останні 10 років. Темпи відстають від торішніх на 29%.