В Україні прогнозують зростання попиту на чорну смородину

ГлавноеНовости

Під час недавньої конференції Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН зазначив, що до чорної смородини як культури відроджується інтерес – з боку нарощування промислових плантацій і механічного збору врожаю ягід на них. Про це повідомляє пресслужба Асоціації ягідництва, пише agroweek.com.

Пан Олександр визначив помилки попередніх років, коли в Україні плантації смородини закладали десятками і навіть сотнями гектарів без належної підготовки, непристосованими до збирання комбайном. Завдяки чому врожайність була низькою. Не завжди брались до уваги і сорти смородини, придатні до механічного (комбайнового) збирання. На сьогодні вітчизняні селекціонери готові запропонувати сорти як для ручного, так і для механізованого збирання.

«Чорну смородину можна збирати комбайном, що гарантує виробнику відносно низьку собівартість ягоди. Сучасні сорти й техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини на високому рівні. Ця ягода доволі затребувана для заморожування», – зазначив Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН.

«Важлива складова ягідного бізнесу – це сорти рослин. Завдяки грамотному сортовому підбору є змога подовжувати або скорочувати термін збирання ягід на плантації, підбирати ягоди з бажаними характеристиками. Не варто забувати, що власна селекція –– це передусім забезпечення продовольчої безпеки країни», – відмітив експерт.

Нагадаємо, яка ягода потрапила до книги рекордів Гіннеса.