В Україні планують розмежувати повноваження між органами місцевої влади

ГлавноеНовости

Щоб реалізувати можливості децентралізації, необхідно розмежувати повноваження між органами місцевої влади. Для цього потрібно змінити законодавство про місцеве самоврядування та місцеві державні адміністрації, вважають у Міністерстві розвитку громад та територій. Ця тема була озвучена  під час  міжнародного експертного обговорення «Розвиток громад: довіра, інституції, фінанси та люди», організованого Програмою «U-LEAD з Європою» за участі Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. Про це повідомляє пресслужба міністерства, пише agroweek.com.

Мінрегіон розробив та подав в профільний парламентський Комітет проект нової редакції закону про місцеві державні адміністрації. Після належних обговорень він офіційно зареєстрований у Верховній Раді України.

Положення щодо законопроекту про місцеве самоврядування наразі обговорюється представниками експертного середовища.

Окрім того, щоб зробити роботу в органах місцевого самоврядування престижною, мотивувати службовців та надати рівний доступ до працевлаштування, необхідно прийняти новий закон про службу в органах місцевого самоврядування.

Та для остаточного закріплення результатів та завершення реформи необхідні зміни до Конституції України щодо децентралізації влади, йдеться у повідомленні.