В Україні обвалилася ціна на моркву

ГлавноеНовости

На найбільшому гуртовому ринку західних та центральних регіонів України «Шувар» станом на ранок 18 листопада 2020 року ціна на моркву на гурті впала одразу на 16,2%. Про це повідомляє agroweek.com.

Мова йде про моркву “стандарт” вітчизняного виробництва. Наразі морква на гурті вартує від 3,5 грн/кг до 4 грн/кг. Середньозважена ціна на моркву українського виробництва становить 3,8 грн/кг.

На минулому тижня, навпаки, ціни на моркву демонстрували висхідний тренд. Здешевлення цього товару можна пояснити збільшенням надходжень від виробників, які, не маючи власних сховищ, нарощують продажі гуртових партій у зв’язку із морозами.

Як стверджують експерти, минулоріч у цей період року ціни на моркву коливалися навколо позначки 4,5 грн/кг.

За останні 4 з 5 років ціни на моркву починалися з позначки 6−6 грн/кг на початку вересня й поступово знижувалися до листопада. Лише у 2018 році ціни на моркву мали високі стартові позиції у вересні — 8,8 грн/кг, зазначають аналітики ринку.

Зазначається, що у 2018 році цілу осінь був широкий діапазон коливань — від 6,5 до 10,5 грн/кг та високий середній рівень, що не знижувався до середини листопада — близько 7,5 грн/кг. А за півтора місяця, перед Новим роком виріс до 9,5 грн/кг.

Станом на початок тижня, морква на гуртовому ринку «Столичний» в Києві коштувала від 5,5 до 12 грн/кг, середньозважена ціна — 7 грн/кг. На найбільшому гуртовому фермерському ринку «Неждана» в селі Великі Копані на Херсонщині ця продукція коштувала 3 грн/кг.