В Україні на хабарі впіймали радника екс-голови Держгеокадастру Максима Мартинюка

ГлавноеНовости

Національне антикорупційне бюро України та Служба безпеки України за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали «на гарячому» двох осіб, які кількома траншами надали 52 тис. дол. США неправомірної вигоди голові Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Про це повідомляє пресслужба НАБУ, пише agroweek.com.

НАБУ затримала Юрія Климка, в.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій обл. та Максима Мартинюка, екс в.о. міністра агропромислового розвитку, на спробі дати хабар Роману Лещенку, голові Держгеокадастру.

Зазначається, що спроба дати хабар задокументована НАБУ. За версією слідства, Юрій Климко, в. о. начальника головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій обл., разом із посередником, намагалися підкупили Романа Лещенка, голову Держгеокадастру.

«Загалом вони змогли передати два транші: $26,9 тис. у листопаді і ще $25 тис. сьогодні, після чого їх затримали. Посередником є Олексій Ковальов, який нібито був радником у в.о. міністра агрополітики Максима Мартинюка», — йдеться у повідомленні.

Передбачалося, що загальна сума неправомірної вигоди, що призначалася за видачу наказів про виділення земельних ділянок підставним особам, становитиме 170 тис. дол. США.

Дії осіб попередньо кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі») КК України. Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру.

За даними слідства, першу частину неправомірної вигоди у розмірі 26,9 тис. дол. США голові Держгеокадастру передали у листопаді 2020 року. Осіб викрито 9 грудня 2020 року під час передачі другого траншу неправомірної вигоди у розмірі 25 тис. дол. США.

Слідство вважає, що один із затриманих може бути пов’язаний із компаніями, які надають послуги Держгеокадастру на проведення робіт із державної інвентаризації земель на територіях багатьох областей України у 2020 році.

Відтак, не можна виключати, що ця особа може вплинути на зазначені процеси, тому НАБУ та САП вживатимуть усіх необхідних дій, аби запобігти такому впливу.

Розслідування зазначених фактів НАБУ здійснює з вересня 2020 року.