Стало відомо, якою буде ціна на українську пшеницю

Новости

Світові пшеничні біржі залишаються під тиском скорочення попиту з боку покупців, які очікують підсумків збирання врожаю в Австралії та Аргентині, де ціни пропозицій поступово знижуються. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд, пише agroweek.com.

На тлі напруженої ситуації з президентськими виборами інвестори проводили спекулятивні купівлі на пшеничних біржах, проте Чикаго завершив торги з мінусом, «згадавши» про значну світову пропозицію пшениці.

Грудневі ф’ючерси в США виросли:

на 1,01 $/т до 205,67 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 1,75 $/т до 204,66 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
Впала на 0,73 $/т до 222,66 $/т м’яка озима SRW-пшениця в Чикаго.

Європейська пшениця дорожчала за підтримки оголошених декількома країнами-імпортерами закупівельних тендерів та високого попиту на французьку пшеницю з боку Китаю, що нівелювало занепокоєння щодо посилення карантинів в країнах ЄС та політичної нестабільності у США.

Український трейдер СП «Нібулон», який наразі пропонує в своїх філіалах внутрішніх областей за продовольчу пшеницю 7680-8050 грн./тонна, за фуражну – 7580-7900 грн./тонна. Про це повідомляє AgroTimes.

Також на 50 грн/тонна зросли закупівельні ціни на пшеницю і на елеваторах ГК «Прометей» – до 7450-7940 грн./тонна за зернову 2-3 класів і до 7370-7830 грн./тонна за 4 клас.

Разом з тим, поточні ціни на українську пшеницю на елеваторах на 50-100 грн./тонн нижчі, ніж наприкінці минулого тижня.

Зростання цін на первинних базисах пов’язане з подорожчанням закупівлі пшениці в портах, оскільки внаслідок попереднього зниження власники зернової значно зменшили її пропозиції на продаж, що поставило під загрозу виконання експортних контрактів.

Нагадаємо, за швидку доставку української кукурудзи почали платити премію.