Сільгоспвиробники України несуть збитки через відсутність дієвих механізмів агрострахування

Новости

Агровиробники України, які постраждали від цьогорічних природних катаклізмів та не мають достатніх обсягів для виконання зобов’язань за ф’ючерсними контрактами, пропонують реструктуризувати заборгованість. Про це повідомляє agroweek.com.

Так, у ТДВ “Зоря Інгулу”, що на Миколаївщині, цьогоріч склалися справжні форс-мажорні обставини: через весняні приморозки недоотримано до 90% врожаю кісточкових культур та 50% на сім’ячкових.

Але й ті фрукти, що зібрано, не мають належного товарного вигляду. Господарство також вирощує зернові та соняшник. Але врожайність останнього цьогоріч 5,5 ц/га.

Ситуація складна, кажуть у господарстві. Шукають спільну мову із поставником ЗЗР. Свого часу повність віддали пшеницю та ячмінь на погашення аграрної розписки. А по соняшнику обсягу врожаю не вистачило.

На питають: а чому не страхуєте посіви, у господарстві є відповідь. Аграрії остерігаються укладати угоди страхування, бо мають негативний досвід. Наразі умови та надійність агростархування – це питання, яке потребує нагального розгляду на державному рівні.

Поки ж сільгоспиробники України несуть збитки через відсутність дієвих механізмів агростахування, – кажуть у господарстві.

Нещодавно Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Національний банку України представили зміни до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

У новій редакції конкретизуються суб’єкти агрострахування, правила, права та обов’язки сторін, а також механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції.

Нагадаємо, аграріям терміново потрібне масове агрострахування, включно з компенсацією страхового платежу.