Посуха не зникне: потрібна держкомпенсація страхового платежу, – Слободяник

Новости

01.09.2020 13:52

В Україні аграрії вимагають запровадити державну компенсацію страхового платежу. Про це повідомив голова ГС «Всеукраїнський Конгрес Фермерів» Іван Слободяник. Про це повідомила пресслужба ГС «Всеукраїнський Конгрес Фермерів», пише agroweek.com.

Компенсація страхового платежу – поширена практика в країнах Євросоюзу. Норма передбачає, що страхуючи врожай, фермер робить платіж страховій компанії і потім йому повертають від 30% до 80% цього платежу.

«Єдиний механізм, яким пробують вирішити цьогорічну ситуацію з посухою – кошти з резервного фонду. Щоправда досі нічого не виплачено…. А з коштів на державну підтримку аграріїв надати компенсацію – неможливо юридично. Тому компенсація страхового платежу – єдиний вихід!», – наголосив голова ГС «Всеукраїнський конгрес фермерів».

Чому Україні потрібна компенсація страхового платежу аграріям і чому ми будемо вимагати її запровадження вже на цій сесії ВРКомпенсація страхового платежу – поширена практика в ЄС. Суть в тому, що страхуючи врожай, фермер робить платіж страховій компанії і потім йому повертають від 30% до 80% цього платежу.Єдиний механізм, яким пробують вирішити цьогорічну ситуацію з посухою – кошти з резервного фонду. Щоправда досі нічого не виплачено…. А з коштів на державну підтримку аграріїв надати компенсацію – неможливо юридично. Тому компенсація страхового платежу – єдиний вихід.Як цю компенсацію запроваджувати – поговоримо з профільним комітетом ВР на найближчій зустрічі, але вимагатимемо ухвалення відповідного закону вже на поточній сесії. Бо тепер це питання не лише про наші з вами гроші чи втрату ринків збуту, а й про продовольчу безпеку держави загалом.Всеукраїнський Конгрес ФермерівАгро-Продовольча Рада/Agro-Food Council

Posted by Ivan Slobodianyk on Tuesday, September 1, 2020

Крім аграріїв, запровадження компенсації страхового платежу позитивно відіб’ється і на ринку страхування, оскільки залучить туди нових робітників. Але якщо агрострахування не буде врегульоване законодавчо – державі це коштуватиме набагато дорожче.

«Найближчим часом плануємо зустріч з профільним комітетом ВР, де будемо наголошуватимуть на запровадженні компенсації страхового платежу. Бо йдеться не просто про втрату ринків збуту сільгосппродукції, а й про продовольчу безпеку країни загалом! ”, – резюмував він.  

Поширити: