Під керівництвом Магалецької у Держпродспоживслужбі процвітає корупція

ГлавноеНовости

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька залучає свого чоловіка в незаконну схему. Про це йдеться в публікації на сайті ГолосUA, пише agroweek.com.

“Ось один з нових фактів, коли про корупційну і, відповідно, незаконну схему домовляється надійне рідне обличчя – її чоловік Костянтин Магалецький з віце-президентом агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт”(МХП), Андрієм Булахом, який до кінця 2019 року був керуючим партнером компанії Deloitte. Для того, щоб зрозуміти, що пов’язує сім’ю Магалецьких і Булаха, додамо трохи хронології. у 2014 році, коли у агрохолдингу “Мрія” виникли серйозні проблеми з кредиторами, в рамках робіт з розробки та реалізації програми реструктуризації заборгованості групи “Мрія” менеджментом були залучені незалежні зовнішні консультанти – компанії Deloitte. Про це 15 жовтня 2014 року писав сайт Latifundist. У той же час Владислава Магалецька була заступником генерального директора в “Мрія Агрохолдинг”, – йдеться в статті на ГолосUA.

Повідомляється, що компанія Deloitte проводила аудит американської компанії “HORIZON CAPITAL”. А в свою чергу, Костянтин Магалецький є партнером “HORIZON CAPITAL”, співвласником якої є екс-міністр фінансів України Наталія Яресько.

Автори статті пишуть, що “HORIZON CAPITAL” зі своїм інвестиційним фондом “Emerging Europe Growth Fund III” $ 200 млн., Отриманих від ЄБРР, FMO, IFC, PROPAARCO, PEG, IFU, має намір інвестувати в Україну в високо прибуткові галузі аграрного сектора, промисловості .

У публікації стверджується, що в цьому проекті значну роль відіграє Костянтин Магалецький, а також два міністерства, які не можуть поділити між собою Держпродспоживслужбу, яку і очолює дружина Костянтина Магалецького. І через яку можливо легше контролювати проходження інвестиційних грошей в агросектор, продукція якого експортується і частина грошей осідає за кордоном зацікавленим особам. “Але поряд з цим дуже важливо, як ще обдурити державу і не заплатити необхідні податки в бюджет, і отримати додатковий прибуток”, – йдеться в статті.

Голос UA з посиланням на свої джерела пише, що одну з таких схем і обговорював Костянтин Магалецький з уже віце-президентом агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (МХП) Булахом Андрієм. Оскільки Владислава Магалецька і Костянтин Магалецький давно знайомі з Булахом. Звідси і така висока ступінь довіри в сформованому колективі.

Автори публікації стверджують, що суть схеми в незаконному оформленні документів на експорт курятини, м’ясопродуктів.

“При цьому треба зазначити, що не всіх і не всі умови експорту влаштовують, судячи з листа голови Ради директорів Асоціації” Союз птахівніків України “від 03.01.2021 р на адресу Магалецької, але про це ми розповімо пізніше докладно і в деталях. Просимо компетентні правоохоронні органи вважати це офіційною заявою для перевірки здійснення можливого злочину з боку зазначених осіб. Ми також направимо офіційне звернення інвесторам, які довірили Магалецькому К. управляти 200 млн. $. І в правоохоронні органи країн інвесторів з інформацією про участь його в корупційних схемах в Україні, можливе відмивання грошей через структури в агросекторі України “, – йдеться в матеріалі ГолосUA.

Що ж стосується корупційних кадрів з “новим обличчям” від покровителя Магалецької і друга сім’ї, колишнього працівника Генеральної прокуратури і прокуратури Луганської області Горана Вадима Аркадійовича, то його призначенці відразу взялися за збір данини з підприємців, щоб виправдати високу довіру грошима і забезпечити самих себе.

Наприклад, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Госпотребслужби в Одеській області Стратович Ярослав відразу ж поставив завдання зі збору грошей по лінії СЕС, ветеринарії. Адже на зарплату в 9 тис. грн. з урахуванням оренди житла min за 7 тис. грн. за 1 кімнатну квартиру в Одесі не проживеш. Треба збирати якомога швидше і для себе, і для своїх покровителів.

Результатів виконання поставленого Стратовичем завдання, як пишуть автори статті, не довелося довго чекати.

“Цитуємо прес-центр СБУ:” СБУ викрила в корупції головного спеціаліста одного із структурних підрозділів Держпродспоживслужби в Одеській області. Спецслужба встановила, що чиновник відділу безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини обласного управління Держпродспоживслужби систематично вимагав неправомірну вигоду у комерсантів. За хабарі чиновник гарантував їм можливість уникнути адміністративної відповідальності за виявлені в ході перевірок правопорушення. За нашими даними затримання відбулося 05.02.2021 р. Затримано на хабарі прямого підлеглого Стратович – головного спеціаліста ветеринарної медицини міста Одеси Каташинського А.І.”- пишуть автори публікації.

Читайте також: проросійські призначення Магалецької у «оновленій» Держпродспоживслужбі.