На Вінниччині спроба рейдерського захоплення цукрозаводу

ГлавноеНовости

Про можливе рейдерське захоплення майна ТОВ «Іллінецький цукрозавод», що на Вінниччині, повідомила правоохоронців й органи влади директор підприємства Юлія Десюк. Про це повідомляє газета Верховної Ради “Голос України”, пише agroweek.com.

“Про зміни у реєстрі довідався наш юрист, — каже Юлія Десюк. — Держреєстратор вніс запис про зміну директора. Тепер замість мене значиться інша людина. Сталося це саме того дня, коли ми завершували роботу у нинішньому виробничому сезоні, 27 листопада. Поки люди працювали, ласі до чужого майна теж не сиділи склавши руки. Маємо свіжий цукор. Є що відбирати. Мабуть, неспроста саме тепер так активно заворушилися рейдери. Їм важливо добратися до продукції”.

За її словами, неприємна несподіванка чекала також на двох співвласників заводу — вони залишилися без належних їм акцій. Згоди на їх продаж нікому не давали. Незважаючи на це, нотаріуси вчинили необхідні дії щодо купівлі-продажу.

Такі факти насторожили керівництво підприємства. На заводі посилили охорону. Про можливі дії рейдерів повідомили правоохоронні органи.

Своїх часток позбулися двоє співвласників заводу — Анатолій Кучинський і його сестра Лілія Кучинська.

Одразу стали з’ясовувати, хто і на підставі чого відібрав їхнє майно. Кучинські не збиралися нікому його продавати. Акції дісталися їм від батька Ігоря Кучинського. Він упродовж двадцяти років керував підприємством. Свого часу зумів протистояти тому, щоб завод пішов під ніж. На жаль, нині його вже нема серед живих.

Ось що вдалося встановити Анатолію Кучинському.

18 листопада київський нотаріус Світлана М. видала доручення за № 2551 на купівлю-продаж пакета акцій Анатолія Кучинського. Нібито він надає право іншій особі розпоряджатися його акціями. Нотаріус підтвердила це документально.

Насправді пан Анатолій цього не робив, не мав раніше і не має тепер наміру це робити. Про що свідчить його заява до управління поліції Вінницької області, датована 27 листопада 2020 року.

Трохи раніше, 29.10.2020, таке само доручення за № 644 оформила інший нотаріус — Оксана Ш. За цим документом було надано право на купівлю-продаж пакета акцій співвласника заводу Лілії Кучинської.

“Якщо говорити про пані Лілію, то вона давно проживає за рубежем, — продовжує розповідь Юлія Десюк. — Тому фізично не могла надати дозвіл на вчинення такої дії нотаріусом. Перебуваючи в Іспанії, як можна поставити підпис на дорученні? Все це оформили без них, як то кажуть, за їхньою спиною!”

Після того, як невідомі отримали такі нотаріально засвідчені документи, вони оформили купівлю-продаж акцій.

Таку нотаріальну дію провела вінницький нотаріус Яна Я. Видані нею документи датовані 24 і 26 листопада нинішнього року.

Але на цьому афера не закінчилася. Нові так звані власники частки акцій заводу тут же переоформили на третіх осіб. Розтягнули шахрайський ланцюжок, щоб внести більше плутанини.