7 грудня — День місцевого самоврядування

ГлавноеНовости

Щорічно 7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування. Свято встановлено згідно з Указом Президента України “Про День місцевого самоврядування” від 25 листопада 2000 року. Саме 7 грудня 1990 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про місцеве самоврядування”. Про це повідомляє agroweek.com.

День місцевого самоврядування – це свято української громади. У Словнику української мови Грінченка громаду визначено як “товариство рівноправних осіб, суспільство”. Саме громадський, а не державний устрій був невіддільною рисою українського народу.

Михайло Грушевський ще у 1892 році говорив щодо ролі громади та держави в історії: “…не збавляючи ціни держави як культурної і поступової форми, одначе тільки тоді можемо встоювати за неї, коли вона дає змогу духовно-моральному, економічному і політичному розвитку громади”.

Редакція ІА “Агро Ньюз” щиро вітає всіх працівників місцевих органів самоврядування із професійним святом та зичить усіляких гараздів та наснаги для розбудови цього важливого інституту демократичного суспільства!