Йогурт залишається одним із найпопулярніших кисломолочних продуктів, який споживають у надії на покращення здоров’я. Проте не всі види йогуртів однаково корисні для організму.
Про це розповідає AgroWeek
Чому магазинний йогурт може бути шкідливим
Базовий йогурт – це суміш скислого молока та кисломолочних бактерій. Але через прагнення виробників зробити продукт смачнішим і привабливішим для покупців, до нього часто додають численні ароматизатори та підсолоджувачі. Серед популярних смаків – полуниця, малина, чорнослив та навіть кактусовий сік.
Щоб надати йогуртам густої консистенції, виробники використовують різноманітні стабілізатори, зокрема модифікований крохмаль Е1442, карагенан Е407 та ксантанову камедь Е415. Особливу увагу варто звернути на генномодифікований крохмаль Е414, адже навіть якщо на упаковці є позначка «без ГМО», його використання може негативно впливати на підшлункову залозу.
Всі магазинні йогурти не приносять користі — такого висновку дійшли вчені споживчих організацій Євросоюзу, які досліджували 180 найменувань інгредієнтів йогуртів. Десять поширених добавок комісія назвала марними, корисність інших мінералів і вітамінів на цей момент не доведено.
Які йогурти обирати для здорового харчування
Фахівці радять звертати увагу на йогурти, які містять мінімум добавок та мають високий вміст білка і низький рівень цукру. Серед найкращих варіантів:
- Грецький йогурт – вирізняється високим вмістом білка, низькою кількістю цукру, а також багатий на кальцій і корисні вітаміни.
- Ісландський йогурт (скір) – подібний до грецького, має багато білка і мало цукру, що робить його гарним вибором для підтримки здоров’я.
- Йогурт із високим вмістом білка – деякі бренди пропонують йогурти, які містять до 25 грамів білка в одній порції.
Обираючи йогурти, варто віддавати перевагу натуральному складу та уникати продуктів із великою кількістю штучних добавок і підсолоджувачів.