Як приготувати каву вдома, як бариста: секрети професіоналів

Готуємо каву вдома, як бариста: добірка секретів від професіоналів

У кав’ярнях напій завжди смачний, але єдиним недоліком є висока вартість. Проте приготувати каву вдома можна навіть без кавомашини, і результат часто не поступається закладним. Головне – дотримуватися кількох простих правил, обираючи якісні компоненти та правильно їх міксуючи.

Про це розповідає AgroWeek

Етап 1: Вибір кави

Смак кави в значній мірі залежить від виду, якості зерен та профілю їх обсмаження. Хоча можливо спробувати обсмажити зерна самостійно, краще купувати вже підготовлені зерна, бажано арабіку класу не нижче Specialty. Смак кави також залежить від регіону походження. Останнім часом популярністю користується кава з Африки, зокрема з Малаві, Ефіопії, Танзанії та Кенії. Важливо спробувати напої з різних регіонів, аби оцінити їх смакові властивості. Якість кавових зерен оцінюється балами, які вказуються на упаковці; найвища якість має кава з показником 80–100 балів. Також слід звертати увагу на рік виготовлення – свіжі зерна завжди смачніші. Спосіб оброблення зерен також впливає на смакові характеристики: миті зерна мають нотки цитрусових та чорного чаю, а натуральна обробка дарує фруктові смаки і легкі нотки рому. Головне правило: запах горілого має бути відсутній.

Етап 2: Заварювання

Для приготування кави не варто молоти занадто багато зерен, оскільки вже через 15–20 хвилин після подрібнення їхній смак починає зникати. Для порції середньої міцності потрібно взяти 5–7 грамів свіжозмеленої кави (чайна ложка з невеликою гіркою) та 100 мл очищеної води. Можна використовувати бутильовану воду або воду з крана, якщо у вас встановлено якісний фільтр – ціна фільтру, якого вистачає на місяць-два, є досить лояльною. Нефільтрована вода може спотворювати смак кави. Оптимальна температура для заварювання – 95°C, тому воду не слід заливати окропом, а дати постояти чайнику кілька хвилин. Ще один важливий нюанс: міцність кави не впливає на інтенсивність смаку, адже насамперед це кількість кофеїну, який не має власного смаку, проте надмірна його кількість може додавати гіркоти.

Щодо способу приготування, один з найпростіших – це кава «по-польськи». Насипаємо в чашку 6–7 г меленої кави та заливаємо 100 мл гарячої води (95°C). Воду потрібно лити швидко з великої відстані, щоб вона підняла каву з дна. Через 3–4 хвилини в чашці з’явиться невеликий шар частинок зерен, який потрібно відфільтрувати, переливши ваву в інший посуд через ситечко, залишаючи частинки на дні. Для інших рецептів може знадобитися додаткове обладнання, як-от млинок, френчпрес або кавомолка, які можна придбати на сайті Алло. Якщо ви любите каву з більш складною смаковою гамою, кавомашина стане незамінною.