Синоптики прогнозують, що літо 2025 року в Україні буде теплішим за середньостатистичні показники, а середня температура сезону виявиться вище кліматичної норми. Найвища температура очікується традиційно в липні, а ризики посух та природних пожеж зростуть у другій половині літа.
Про це розповідає AgroWeek
Погодні особливості червня: помірне тепло зі зливами
У червні спостерігатиметься помірно тепла погода з середньомісячною температурою від +18 до +23 °C, що на 0,5–1,8 °C перевищить норму. Кількість опадів буде здебільшого в межах звичайних показників, проте на Заході та Півночі країни можливе зниження рівня опадів на 20–40%. Метеорологи зазначають, що протягом місяця можуть частіше виникати небезпечні явища, такі як зливи, град та шквали. Водночас, попри теплу погоду, рекордів спеки не передбачається. Жителям рекомендують регулярно слідкувати за оперативними попередженнями, особливо під час локальних штормів.
Липень і серпень: найспекотніші періоди літа
Липень залишиться найгарячішим місяцем літа. Температура вдень перевищуватиме +30 °C, у деяких районах – досягне +35 °C і вище. Вночі температура не опускатиметься нижче +20 °C, що створить умови для так званих «тропічних ночей». Середня температура місяця складе +20…+25 °C, перевищуючи норму на 0,7–2,0 °C. Кількість опадів прогнозується нижчою за норму, що може призвести до дефіциту вологи, особливо у південних і центральних регіонах, а також підвищити ризик виникнення природних пожеж і ґрунтової посухи.
На серпень впливатимуть тропічні та субтропічні повітряні маси, що зумовить подальше зростання температури повітря. Очікується перевищення кліматичної норми на 2,0–2,5 °C, хоча зміни температурних рекордів не передбачаються. Опади традиційно будуть меншими за норму, особливо на Лівобережжі, де існує підвищений ризик посухи.
«Середня температура літа буде на 1,1–2,5 °C вищою за кліматичну норму. Очікуються часті зливи, грози та інші небезпечні явища конвективного характеру; нерівномірний розподіл опадів по території країни; високий рівень пожежної небезпеки, особливо в другій половині літа».
Метеорологи наголошують, що сезонні прогнози погоди мають точність на рівні 60–65%. Це нижче, ніж у короткострокових та місячних прогнозів, тому рекомендується орієнтуватися на загальні тенденції та своєчасно перевіряти оновлену інформацію від офіційних синоптичних служб.