Колишню керівницю управління Держгеокадастру в Київській області Людмилу Приходько, котру підозрюють у незаконному заволодінні державними землями під Києвом загальною вартістю понад 1,8 мільярда гривень, екстрадували з Німеччини до України.
Про це розповідає AgroWeek
Розслідування масштабної земельної афери
За даними Центру протидії корупції, йдеться про значну ділянку землі — майже 920 гектарів у Фастові та приблизно 284 гектари, що належать ДП «Пуща-Водиця» поблизу столиці. Загальна площа ділянок оцінюється у понад 1200 гектарів, а їхня ринкова вартість перевищує 1,8 мільярда гривень.
«Зазначена підозрювана перебувала в міжнародному розшуку з 05 березня 2024 року».
Деталі затримання та подальші кроки слідства
Після оголошення у міжнародний розшук у березні 2024 року, вже у березні 2025 року Людмилу Приходько затримали на території Німеччини. Після екстрадиції в Україну, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрала для підозрюваної запобіжний захід — тримання під вартою. При цьому передбачено альтернативу — внесення застави у розмірі 10 мільйонів гривень.
Розгляд справи триває, а правоохоронці наголошують на важливості дотримання закону під час розслідування цього масштабного кримінального правопорушення у сфері земельних ресурсів.