Халва, виготовлена з горіхів або насіння, вважається однією з найкорисніших солодощів. Медики наголошують на її цінності завдяки корисним складникам, які містяться в ній. Важливо зазначити, що навіть жири, що містяться в халві, є поліненасиченими жирними кислотами омега-6 і омега-9, які організм може отримати лише з їжі.
Про це розповідає AgroWeek
Цей десерт багатий на вітаміни Е і В, а також мінерали, такі як калій і магній, які сприяють здоров’ю серця та уповільнюють процеси старіння. Халва також містить білок, що багатий на амінокислоти, а рослинна клітковина в її складі допомагає налагодити роботу шлунково-кишкового тракту.
Корисні види халви
Серед різноманіття халви виділяються кілька видів, які мають особливі корисні властивості:
- Соняшникова халва — це традиційний смаколик, що виготовляється з насіння соняшника. Вона багата на вітаміни групи В та F, корисна для серця, очищує кров від холестеринових бляшок і стабілізує кислотність у кишківнику.
- Арахісова халва — її виробляють з арахісу, вона містить фолієву кислоту, що сприяє оновленню клітин і має омолоджувальний ефект. Інші компоненти також підтримують серцево-судинну систему і можуть запобігти захворюванням на рак. Арахісова халва також багата на кремній, який зміцнює кістки, хрящі, зуби та сухожилля.
Протипоказання до вживання халви
Проте халва, незважаючи на свої корисні властивості, не є підходящим десертом для всіх. Лікарі попереджають, що через високий вміст цукру вона може бути шкідливою для людей з діабетом ІІ типу. Також не рекомендується вживати халву тим, хто страждає на ожиріння, має алергію на арахіс або страждає на захворювання кишківника та печінки.
Оскільки халва є калорійним продуктом, щоб уникнути шкоди для фігури, рекомендується обмежити споживання до 30 грамів на день.