Інтерпайп скоротив викиди CO2 при виробництві труб і залізничної продукції

«Інтерпайп» скоротив викиди CO2 при виробництві безшовних труб на 61% та залізничної продукції на 46%

Українська промислова компанія «Інтерпайп» продемонструвала значний прогрес у зменшенні впливу на клімат. За підсумками 2024 року компанії вдалося знизити питомі викиди CO2 при виробництві однієї тонни безшовних труб на 61%, а залізничної продукції — на 46% у порівнянні з рівнем 2010 року.

Про це розповідає AgroWeek

Досягнення та інвестиції в екологічність

Показники скорочення викидів компанії вже перевищили цілі, визначені European Green Deal на 2030 рік, які передбачають зменшення викидів парникових газів на 55%. Основним чинником позитивних змін стала модернізація виробничих потужностей: «Інтерпайп» повністю відмовився від застарілих мартенівських технологій і впровадив сучасний електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь», який було збудовано «з нуля». Загальний обсяг інвестицій у цей екологічний проєкт сягнув $1 млрд, що стало рекордною «зеленою» інвестицією в історії української промисловості з моменту здобуття Україною незалежності.

Енергетичний мікс та стратегія декарбонізації

Окрім технічної модернізації, значний вплив мали й структурні зміни у компанії, зокрема збільшення частки преміальної продукції в асортименті та зниження споживання електроенергії з високим вмістом вуглецю. У 2024 році «Інтерпайп» досяг рекордного рівня використання енергії з відновлюваних та низьковуглецевих джерел: частка електроенергії з ВДЕ та гідроелектростанцій у загальному енергетичному міксі зросла до 28%, що суттєво перевищує показник у 7% за 2010 рік. Разом з електроенергією атомних станцій ця частка досягла 64%.

«Інтерпайп» презентував власну програму «Шлях декарбонізації» з проміжними цілями на 2030 рік, підтвердивши намір і надалі залишатися лідером української промисловості у сфері зниження викидів.

Компанія демонструє рішучий курс на екологічну трансформацію та готовність до викликів, пов’язаних із впровадженням кліматичних стандартів Європи.