Великобританія продовжує очікувати на чіткі рішення щодо скасування американських тарифів на сталь, що стали предметом обговорення у межах нової торговельної угоди між двома країнами. Після офіційного повідомлення уряду 8 травня щодо домовленості зі Сполученими Штатами про зниження мит з 25% до нуля для британської сталі, представники сталеливарної галузі наполягають на необхідності остаточної ясності стосовно термінів та умов впровадження цих змін.
Про це розповідає AgroWeek
Британські металурги чекають на деталізацію американських вимог
Угода, укладена на початку травня, передбачає поступову відміну тарифів для британських виробників сталі та алюмінію, проте механізм її реалізації поки що залишається невизначеним. Сторонам ще потрібно формалізувати низку вимог, включаючи квоти та заходи безпеки у ланцюгах постачання експортної продукції. У документі наголошується, що Велика Британія має виконати американські умови щодо контролю за ланцюгами постачання та власності виробничих потужностей, після чого США встановлять квоти за ставками найбільшого сприяння (РНС) для британської сталі й алюмінію, а також похідних виробів.
«Розуміючи, що Велика Британія виконає ці вимоги, Сполучені Штати негайно встановлять квоту за ставками найбільшого сприяння (РНС) для британської сталі та алюмінію, а також деяких похідних сталевих та алюмінієвих виробів», – зазначається в угоді.
Виклики для галузі та необхідність посилення торгівельного захисту
Керівниця з питань торгівлі та економічної політики UK Steel Кріс Глістра зазначає, що чимало ключових аспектів ще не мають остаточного вирішення. Галузь і досі не отримала інформацію про дати набуття чинності домовленостей та часові рамки їх реалізації. Представники UK Steel наголошують, що, окрім безпосереднього впливу на експорт до США, важливо враховувати й опосередкований вплив американських обмежень на глобальні торговельні потоки. Збільшення конкуренції на внутрішньому ринку може негативно вплинути на частку британських металургів, яка наразі становить близько 35%.
У галузевій асоціації підкреслюють, що для гарантування стабільності британського ринку необхідно невідкладно підсилити захисні квоти за аналогією з Євросоюзом та розробити ефективний механізм торговельного захисту. Також у процесі переговорів беруть участь представники американської Асоціації виробників сталі (SMA), зокрема її президент Філіп К. Белл, який запропонував допомогу в пошуку альтернативних рішень щодо секції 232. В SMA наголошують на відмінностях ситуації кожної країни з тарифами і закликають до індивідуального підходу для забезпечення справедливих умов для американських виробників.