25 березня 2025 року Верховна Рада України ухвалила доопрацьований законопроект, який спрощує процедуру відведення земельних ділянок для розвитку цифрової інфраструктури. Закон, що отримав назву «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок для розвитку цифрової інфраструктури» (реєстр. №9549), був повернутий з пропозиціями Президента України та схвалений Комітетом відповідно до статті 135 Регламенту Верховної Ради України.
Про це розповідає AgroWeek
Згідно з новим законодавством, запроваджуються кілька важливих норм, які позитивно вплинуть на якість мобільного зв’язку в сільській місцевості. По-перше, скорочується час оформлення прав на користування земельними ділянками для розміщення інфраструктури електронних комунікаційних мереж, що відкриває можливості для поліпшення зв’язку.
Результатом реалізації законопроекту має бути збільшення покриття зв’язком четвертого покоління та мобільним високошвидкісним Інтернетом території України, зокрема на автошляхах та в селах.
По-друге, закон встановлює механізм примусового відчуження земельних ділянок, які будуть передані стратегічно важливим підприємствам, зокрема релокованим, в умовах воєнного стану на території Ужгородського району Закарпатської області. Кабінету Міністрів України надані повноваження щодо такого відчуження із обов’язковою виплатою власникам підвищеної вартості їхніх земель.
По-третє, документ визначає особливості формування та державної реєстрації земельних ділянок на територіях, де проходять бойові дії або які тимчасово окуповані. Зокрема, реєстрація таких ділянок може відбуватися без проведення землевпорядних робіт на місцевості, але з обов’язковим уточненням відомостей Державного земельного кадастру після завершення воєнного стану.
Окрім того, закон переносить термін до 2028 року, протягом якого можна буде змінювати цільове призначення земель без необхідності розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад. Процедура розроблення схем планування деяких частин території України також буде удосконалена, дозволяючи їх розробляти у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів.