Внаслідок війни всі сектори української економіки зазнали істотних збитків, але найбільше постраждав плодово-овочевий сектор. Директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак підкреслив, що значна частина овочевих виробників зосереджена на Півдні України, де відбуваються бойові дії.
Про це розповідає AgroWeek
“Ми знаємо, що частина територій окупована, частина суб’єктів господарювання не може здійснювати свою діяльність через те, що зруйновані іригаційні системи. Частина наших фермерів змушені боронити нашу державу. Багато фермерів релокувалися в інші регіони, в яких, так би мовити, ці напрямки виробництва є не надто традиційними. Але на сьогоднішній день, ми маємо продовольчу безпеку, як по овочах, так і по фруктах та ягодах”
, — зазначив Ігор Віштак.
Наприкінці року було виділено 1,5 млрд грн суб’єктам господарювання прифронтових територій для компенсації збитків від війни. Зокрема, ці кошти було надано у вигляді ґрантів на будівництво садів, теплиць та посадку нових рослин. Вже посаджено 3,300 га нових садів і ягідників, переважно з використанням сучасних технологій. Крім того, збудовано близько 100 га тунельних теплиць.
Ці заходи допоможуть забезпечити продовольчу безпеку країни. Українська продукція, зокрема свіжі та заморожені ягоди, а також перероблені продукти, активно виходять на європейські ринки, а також імпортуються в Африку та Азію.
Разом з тим, в Україні активно розвивається органічний сектор. Законодавство було адаптоване до європейських норм, що дозволяє значній частині органічної продукції імпортуватися та продаватися в європейських супермаркетах та еколавках.
На завершення свого виступу Ігор Віштак подякував організаторам та учасникам конференції за їхню активність та впровадження сучасних технологій:
“Велика вдячність за такі ініціативи, за те, що ви не стоїте на місці, за те, що ви розвиваєтеся, використовуєте сучасні технології. Всім бажаю успіхів та миру, щоб якомога швидше ми могли повноцінно працювати на своїй землі, забезпечувати і наші родини, і наших громадян якісною продукцією”
, — резюмував він.