Відновлення держконтролю за виробниками харчових продуктів в Україні

У ВРУ пропонують відновити держконтроль за виробниками харчових продуктів

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні 14 березня 2025 року рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому проєкт закону

Про це розповідає AgroWeek

«Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів»

(№9545).

Відповідно до повідомлення парламенту, даним документом передбачається встановлення основних правових, економічних та організаційних засад для забезпечення простежуваності водних біоресурсів та продукції, що виробляється з них. Це стосується як товарів, які знаходяться в обігу на території України, так і тих, що імпортуються або експортуються. Мета – забезпечити сталий контроль над водними ресурсами, запобігти незаконному рибальству, а також захистити права і інтереси суб’єктів господарювання.

Законопроєкт розроблено в рамках виконання положень статей 295, 407 та 410 Угоди про асоціацію, а також пропонує імплементувати норми кількох Регламентів Європейського Парламенту та Ради (ЄС): №1380/2013, №1224/2009 та №1005/2008.

Обговорення проблеми фальсифікації харчових продуктів

Крім того, члени комітету висловили підтримку доопрацьованому закону України

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земельних ділянок для розбудови цифрової інфраструктури»

(№9549) та рекомендували Верховній Раді повторно прийняти його в цілому.

Важливим питанням, що обговорювалося на засіданні, стало зростання обсягів фальсифікації молочних продуктів під час дії воєнного стану в Україні. Народні депутати та представники молочних підприємств висловили глибоке занепокоєння ситуацією, оскільки це може негативно вплинути на якість харчових продуктів та, в свою чергу, на продовольчу безпеку та економіку країни.

Звернення до уряду

У зв’язку з цим комітет вирішив звернутися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням вжити необхідні заходи для відновлення можливості Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснювати контроль за безпечністю та якістю харчових продуктів, а також за підприємствами, що займаються їх виробництвом.