Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка визначає сучасний порядок функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Державний аграрний реєстр» (ДАР). Це рішення є ключовим етапом у процесі цифровізації аграрного сектору, що має на меті підвищити ефективність державного управління в агропромисловому комплексі.
Про це розповідає AgroWeek
Основні нововведення постанови
Серед нововведень – перше за всю історію країни затвердження чіткого порядку ведення Державного реєстру виробників сільськогосподарської продукції. Це дозволить забезпечити повну ідентифікацію усіх виробників агропродукції, а також детально фіксувати специфіку сільськогосподарської діяльності, яку вони здійснюють.
Постанова передбачає:
- удосконалення механізмів надання державної підтримки агровиробникам, посилення прозорості та справедливості розподілу бюджетних ресурсів;
- інтеграцію з іншими державними реєстрами, кадастрами та інформаційними системами для забезпечення уніфікованої й постійно актуальної інформації;
- гарантії дотримання законодавчих вимог у сфері захисту персональних даних і кібербезпеки.
Значення для цифровізації агросектору
«Прийняті нововведення сприятимуть розвитку цифровізації у сфері аграрної політики, підвищенню ефективності державного управління та підтримці виробників сільгосппродукції та організацій водокористувачів. Крім того, забезпечать швидкий доступ до аналітичної інформації для ухвалення управлінських рішень», – зазначив міністр агрополітики Віталій Коваль.
Впровадження постанови також сприятиме виконанню плану Ukraine Facility у рамках євроінтеграції України, зокрема щодо надання державної підтримки аграрному сектору через ДАР. Це має стати додатковим інструментом для модернізації та розвитку українського агропромислового комплексу.
Нагадаємо, Державний аграрний реєстр перебуває на етапі модернізації, що забезпечить подальше впровадження сучасних цифрових рішень для підтримки сільськогосподарських виробників.