Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка визначає ключові правила та процедури державної реєстрації й перереєстрації генетично модифікованих організмів (ГМО). Такий крок спрямований на гармонізацію українського законодавства із нормами Європейського Союзу та виконання положень Закону України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції».
Про це розповідає AgroWeek
Гармонізація із законодавством Євросоюзу
Постанова детально встановлює порядок державної реєстрації та перереєстрації ГМО, зокрема правила призупинення реєстрації, процедуру розгляду заперечень щодо заявок, а також форми заяв та вимоги до них. Це має забезпечити прозорість і ефективність державного контролю за розміщенням ГМО на ринку, що відповідає сучасним вимогам безпеки для споживачів та сільського господарства України.
«Мінагрополітики продовжує кропітку роботу над гармонізацією українського законодавства до вимог Євросоюзу. Наша мета – євроінтеграція, і ми робимо для цього все можливе. Україна має бути в європейській родині і наше агровиробництво має розвиватись на рівні найкращих світових стандартів. Вимоги щодо реєстрації ГМО є надзвичайно важливими», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Впровадження нових стандартів та терміни набуття чинності
Реалізація цієї постанови дозволить не лише запровадити чіткі процедури для державної реєстрації та перереєстрації ГМО, а й забезпечить призупинення реєстрації у відповідних випадках. Окрім того, завдяки новим правилам буде гармонізовано українське законодавство із європейськими нормами, що сприятиме подальшій інтеграції України до ЄС та розвитку агровиробництва на сучасному рівні.
Постанова набере чинності одночасно із Законом України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції» – з 16 вересня 2026 року.
Варто зазначити, що вже було затверджено і Порядок ведення Державного реєстру ГМО, що є додатковим кроком до впровадження прозорої системи контролю у цій сфері.