Україна та ЄС погодять нові умови торгівлі в рамках Угоди про асоціацію у червні

Нові умови Угоди про асоціацію з ЄС Київ та Брюссель погодять вже у червні, - Тарас Качка

Україна розпочинає цього тижня ключові переговори з Європейським Союзом щодо оновлення умов торгівлі, що регламентуються Угодою про асоціацію. Київ і Брюссель мають намір узгодити нові торговельні правила, які діятимуть на перехідному етапі до вступу України в ЄС. Очікується, що вже у червні стануть відомі деталі майбутньої моделі співпраці між сторонами.

Про це розповідає AgroWeek

Переговори про нові правила торгівлі з ЄС

Як повідомив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка під час форуму Forbes Money 30 травня, уряд веде активний діалог із Єврокомісією у зв’язку із завершенням 5 червня дії режиму автономних торгових заходів, запровадженого ЄС у червні 2022 року. Цей режим передбачав повне скасування мит, тарифів та захисних заходів для українських товарів на ринку Європи.

Від 6 червня починають діяти перехідні умови, які дозволять уникнути різких змін у доступі українських виробників до європейського ринку. За словами Тараса Качки,

«Це відбуватиметься плавно. З точки зору доступу (до ринку ЄС – ред.) нічого не зміниться. Не зʼявиться жодних нових ліцензій».

Дискусія щодо аграрного сектору та квот

У межах переговорів сторони приділяють особливу увагу аграрному сектору, який найбільш чутливо реагує на зміни у торговельних відносинах. Основна дискусія триває щодо перегляду квот для експорту української пшениці, кукурудзи, м’яса птиці, меду та цукру. Відомо, що сторони вже мають напрацьовані модальності, які мають задовольнити як європейських, так і українських виробників. За словами Качки, Україна вже довела відповідність більшості виробленої продукції вимогам ЄС, що дозволяє юридично обґрунтувати нову модель доступу на європейський ринок.

Очікується, що вже у червні Україна та Європейська комісія представлять детальну модель майбутніх відносин у торгівлі. Тим часом, продукція, яка була розмитнена до 5 червня, зможе безперешкодно потрапити на європейський ринок без додаткових обмежень. Перехідні заходи, ухвалені Єврокомісією, прийшли на зміну так званому «торговельному безвізу» для України.