Верховна Рада України 26 лютого 2025 року ухвалила за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо продовження термінів дії документів з планування територій» (№12283).
Про це розповідає AgroWeek
У повідомленні парламенту зазначається, що «Передбачені проектом зміни спрямовані на продовження вирішення органами місцевого самоврядування окремих питань під час здійснення планування територій до розроблення та затвердження містобудівної документації на місцевому рівні, яка одночасно є документацією із землеустрою, за визначеними згідно із законодавством новими вимогами щодо складу та змісту».
Парламент ухвалив законопроект у редакції, що передбачає продовження дії норм, закріплених у законах України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» та «Про регулювання містобудівної діяльності», на час дії воєнного стану та протягом трьох років з дня його припинення чи скасування.
Згідно з пояснювальною запискою до документу, закон «Про регулювання містобудівної діяльності» зобов’язує розробити та затвердити комплексні плани просторового розвитку територій територіальних громад до 1 січня 2025 року. Однак цього не вдалося досягти через обсяги робіт, що потрібно виконати, а також через відсутність фінансування в громадах та збройну агресію російської федерації проти України.
Під час підготовки законопроекту до другого читання буде враховано пропозиції та поправки, які не були предметом розгляду в першому читанні, а також відповідають предмету правового регулювання документу. Зокрема, це стосуватиметься вимог до формату зберігання та обробки даних, структури бази геопросторових даних містобудівної документації для подальшого внесення до Містобудівного кадастру на державному рівні, а також законодавчого врегулювання розробки детальних планів територій.
Законопроектом №12283 пропонується внести зміни до законодавства, що забезпечать для сільських, селищних та міських рад наступні можливості:
- внесення відомостей до Державного земельного кадастру;
- зміни (затвердження) розмірів прибережних захисних смуг, встановлення меж територій природно-заповідного фонду та інших природоохоронних призначень;
- розроблення та затвердження детальних планів територій, що розташовані за межами населених пунктів і для яких не затверджені комплексні плани просторового розвитку;
- визначення функціонального призначення територій за детальним планом територій раніше визначених планом зонування або генеральним планом населеного пункту.