Право на отримання 2 га землі в Україні у 2025 році: хто може претендувати

Стало відомо, хто в Україні має право отримати 2 га землі у 2025 р

В Україні законодавство надає кожному громадянину право на безоплатне отримання земельної ділянки певного розміру для використання відповідно до призначення. Декілька категорій громадян мають пільгові умови для отримання цих ділянок. Це зазначено у повідомленні Земельного фонду України.

Про це розповідає AgroWeek

Умови отримання земельної ділянки

Через воєнний стан в Україні наразі заборонено безоплатну передачу земель державної та комунальної власності у приватну власність, а також отримання дозволів на розробку документації для таких цілей. Процедура отримання землі стане можливою лише після завершення воєнного стану.

Першочергове право на виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва мають учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени сімей загиблих.

Розміри земельних ділянок

Земельну ділянку можуть отримати лише ті, хто раніше не скористався правом на приватизацію землі відповідного цільового призначення. З державної та комунальної власності безкоштовно можна отримати такі земельні ділянки:

  • до 2 гектарів для ведення особистого сільського господарства;
  • до 12 соток для ведення садівництва;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в селах – не більше 25 соток (в селищах – до 15 соток, в містах – до 10 соток);
  • до 10 соток для індивідуального дачного будівництва;
  • для будівництва гаражів – не більше 1 сотки;
  • для ведення фермерського господарства – у розмірі земельного паю, визначеного для членів сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради.

Громадяни, які бажають безкоштовно отримати земельну ділянку з державної або комунальної власності, повинні подати клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що здійснює передачу таких ділянок у приватну власність. Необхідно вибрати бажану ділянку на кадастровій карті та звернутися до територіальних управлінь Держгеокадастру або місцевих рад за місцем розташування ділянки.

Учасники бойових дій, інваліди війни, а також члени сімей загиблих звільняються від сплати земельного податку.