Польща на даний момент не підтримує ініціативу Угорщини, Болгарії, Румунії та Словаччини щодо відновлення довоєнних квот на імпорт сільськогосподарських товарів з України.
Про це розповідає AgroWeek
Таку заяву зробив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський під час зустрічі європейських міністрів сільського господарства. Він підкреслив, що Європейська комісія виконує важливу роль у регулюванні торговельної політики. Польща консультується як з державами-сусідами України, так і з Єврокомісією та іншими учасниками переговорів.
«Наша позиція полягає в тому, що ми повинні обговорювати це зараз, але також ми просто не знаємо, що станеться найближчими днями. Тарифи, воєнна ситуація в Україні, все це вимагає певної перспективи», — сказав Чеслав Сєкерський.
Чеслав Сєкерський також зазначив, що майбутні торговельні заходи залежатимуть від воєнної ситуації в Україні та можливих змін у торговельній політиці ЄС. Важливим є також дотримання Україною європейських стандартів у сфері сільського господарства та сталого розвитку.
«Багато що залежить від того, як зміниться ситуація, тому що, відповідно, може змінитися обсяг нашої допомоги. І наші переговори, наші двосторонні переговори також повинні містити те, що українська сторона буде пропонувати, тобто переймати наші стандарти й вимоги до сільськогосподарського виробництва в Європі або стандарти у сфері сталого розвитку там, в Україні. Але, звичайно, ми зможемо краще поглянути на все це, коли стане зрозумілою воєнна ситуація в Україні», — підкреслив міністр.
Польща підтримує активні контакти з Україною, а вже 13 березня заплановано засідання міжурядової комісії, де будуть обговорюватися подальші кроки щодо регулювання аграрної торгівлі.
Отже, наразі Польща не займає чітку позицію «за» або «проти» повернення до квот і очікує на консультації на рівні ЄС для досягнення компромісного рішення, яке задовольнить усі сторони.
«Усе це відкриті дебати. І ми маємо позицію чотирьох країн. Але на цей час, як головуюча країна, ми не виступаємо ні за, ні проти, тому що навіть якщо ми як країна є стороною, ми як головуюча країна повинні шукати компроміси… У нас буде засідання міжурядової комісії 13 березня, і ми також постійно підтримуємо двосторонні контакти», — підсумував польський чиновник.