Засідання міжвідомчої робочої групи, що займається підготовкою проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку відбору проб ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення, очищення від вибухонебезпечних предметів», відбулося 27 лютого у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.
Про це розповідає AgroWeek
Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Міністерства економіки України, Міністерства оборони України, Міністерства юстиції України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Інституту охорони ґрунтів України. Це свідчить про важливість питання для багатьох державних структур.
Завдання робочої групи
Основним завданням робочої групи є напрацювання нормативно-правової бази для проведення відбору проб ґрунтів на очищених від вибухонебезпечних предметів сільськогосподарських землях та їх лабораторних досліджень. Учасники засідання акцентували увагу на необхідності системного обстеження та аналізу рівня забрудненості ґрунтів в районах, де вже були проведені розмінувальні роботи.
Крім того, було підкреслено важливість розробки чіткої концепції, що включає першочергові кроки для створення дієвого механізму моніторингу та контролю стану сільськогосподарських земель. Зокрема, концепція повинна містити питання методології взяття проб, переліку індикаторів забрудненості, вибору лабораторій, термінів проведення аналізів та вимог до обробки отриманих даних.
«Наша робоча група має систематизувати всю наявну інформацію щодо відбору аналізів проб ґрунтів. Це надзвичайно важливе питання, оскільки воно, власне, стосується не лише стану ґрунтів, а й загалом продовольчої безпеки України і світу. Ми маємо напрацювати шляхи відновлення наших ґрунтів і земель сільськогосподарського призначення після того, як вони будуть розміновані»
— зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
За його словами, документ вже узгоджений з більшістю організацій і наразі проходить перевірку в Міністерстві юстиції. Найближчим часом його буде представлено на розгляд Кабінету Міністрів України.
Представники ФАО також висловили готовність сприяти відновленню українських ґрунтів на основі концепції, розробленої українськими інституціями.