Кабінет Міністрів України ухвалив нові зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних, а також до критеріїв визначення підприємств, які вважаються критично важливими для економіки. Це рішення було прийнято на засіданні 28 лютого, про що повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Про це розповідає AgroWeek
Згідно з новими поправками, до постанови «Деякі питання реалізації положень закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» (№76 від 27 січня 2023 року) внесено кілька важливих змін.
Основні зміни в порядку бронювання
По-перше, до загальної кількості військовозобов’язаних, які підлягатимуть бронюванню, будуть включені працівники, призвані на військову службу під час мобілізації після 18 травня 2024 року. По-друге, для державних органів не буде застосовуватись вимога щодо 72-годинної перевірки відомостей про працівника під час його бронювання. Це пришвидшить процес бронювання.
Крім того, строк для анулювання відстрочки працівників підприємств, установ і організацій зменшено до 5 днів. Було також запроваджено місячний період для розрахунку критерію щодо розміру нарахованої середньої заробітної плати працівників при визначенні критично важливих підприємств.
Електронна взаємодія між реєстрами
Кабінет Міністрів доручив Пенсійному фонду та Міністерству цифрової трансформації протягом місяця забезпечити електронну інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Єдиним державним веб-порталом електронних послуг. Це необхідно для перевірки відповідності умовам стосовно розміру нарахованої заробітної плати військовозобов’язаних працівників за визначений період.