Фонд держмайна внесе зміни до проєкту вилучення земель у НААН після критики

Фонд держмайна перегляне проєкт вилучення землі НААН

Фонд державного майна України вирішив переглянути проєкт вилучення земель у Національної академії аграрних наук (НААН) після значного суспільного резонансу та критики з боку наукової спільноти і парламентарів. Проєкт, що передбачав передачу 135,2 тис. га сільськогосподарських ділянок, які роками використовувалися для досліджень і селекції, планувалося надати державному підприємству «Резерв», яке знаходиться в управлінні ФДМУ.

Про це розповідає AgroWeek

Причини перегляду проєкту

Рішення Фонду держмайна стало реакцією на численні звернення Академії, позицію народних депутатів, а також аграрного комітету Верховної Ради. Під час засідання комітету 15 квітня парламентарі наголосили на необґрунтованості передачі таких земель, після чого проєкт постанови був направлений на доопрацювання.

Плани щодо подальших дій

У відповідь на офіційний запит Фонд держмайна пообіцяв провести узгоджувальну нараду з представниками НААН 13 травня 2025 року. Після цього, з урахуванням наданих рекомендацій, буде внесено зміни до проєкту розпорядження Кабінету Міністрів щодо вилучення та передачі земельних ділянок. Остаточний варіант документа знову направлять на погодження центральним органам виконавчої влади.

«За результатами проведеної наради та наданих рекомендацій від усіх заінтересованих сторін, Фонд перегляне та внесе зміни до проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про вилучення і передачу земельних ділянок у постійне користування без зміни цільового призначення» з метою його повторного направлення на розгляд та погодження центральними органами виконавчої влади», – йдеться у тексті відповіді.

У Фонді держмайна підкреслили, що під час формування списку земельних ділянок для вилучення буде враховано «оптимальний обсяг землекористування наукових установ і підприємств», визначений Кабміном. Це дозволить зберегти діяльність у сферах селекції, насінництва, садівництва, виноградарства і мікробіології. Таким чином, після хвилі звернень і тиску громадськості, Фонд держмайна був змушений змінити свою позицію, врахувавши потреби НААН.