Зміни в механізмі зупинення реєстрації податкових накладних: новації ДПС

Механізм зупинення реєстрації податкових накладних змінять: які головні новації

Голова Державної податкової служби (ДПС) Руслан Кравченко оголосив про ініціативу щодо внесення змін до механізму зупинення реєстрації податкових накладних. ДПС вже направила свої пропозиції до Міністерства фінансів України для коригування постанови уряду №1165.

Про це розповідає AgroWeek

«Удосконалюємо роботу системи СМКОР. Йдеться про зменшення кількості блокувань податкових накладних, спрощення процедури реєстрації, підвищення ефективності автоматизованого моніторингу, мінімізацію адміністративного тиску. Шість ключових змін. Прогнозуємо, що вони скоротять кількість заблокованих накладних. Але легше буде працювати тим, хто працює прозоро. Схеми та ухилення від податків не пройдуть», — зауважив Руслан Кравченко.

У відомстві детально розповіли про заплановані нововведення:

  • Збільшення лімітів: для безумовної реєстрації накладних граничний обсяг постачання підвищиться до 1 млн грн, а на одного контрагента — до 100 тис. грн.
  • Зміни в умовах: кількість платників, на яких керівник може займати аналогічну посаду, збільшиться з 3 до 5.
  • Спрощення обробки: операції на суми до 10 тис. грн реєструватимуться без затримок, цей ліміт наразі становить 5 тис. грн.
  • Збільшення загального обсягу: ліміт для поточних місячних операцій зросте до 3 млн грн (зараз 500 тис. грн).
  • Спрощення перевірок: для підприємців у зонах з потенційною загрозою бойових дій, де немає активних боїв, спростять перевірки податкових накладних.
  • Швидша обробка експортних накладних: якщо їхні коди збігаються з даними платника податків і він не вважається ризиковим, обробка відбуватиметься швидше.

Також у ДПС зазначили, що бюрократія зменшиться після виключення платників з переліку ризикових — накладні автоматично реєструватимуться, якщо компанія має позитивну податкову історію та відповідає іншим критеріям. Вдосконалено механізм автоматичного врахування платників, що знижує потребу подавати документи.

Голова ДПС нагадав, що в регіонах створено 29 центрів, де податківці надають максимальну підтримку підприємцям у питаннях, пов’язаних із зупиненням накладних та виведенням з ризикових категорій. Відзначено, що в лютому показник заблокованих накладних знизився майже вдвічі — до 0,39%, з початку року з ризикової категорії виведено 9,3 тис. суб’єктів підприємництва.