Ціни на молочні продукти в Україні залишаються на високому рівні, проте темпи їх зростання значно сповільнилися. Це пов’язано зі зниженням купівельної спроможності споживачів та скороченням реалізації молочної продукції. Як зазначає аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, ситуація на ринку викликає занепокоєння.
Про це розповідає AgroWeek
Аналіз цін на молочні продукти
Згідно з новими даними, середня ціна пастеризованого молока жирністю 2,5% становить 54,79 грн. за кг, що на 66 копійок менше, ніж у попередньому місяці, але на 10,50 грн. дорожче в порівнянні з минулим роком. Найдешевше пастеризоване молоко під маркою «Адалис» коштує 33,92 грн. за кг, в той час як найдорожче — Organic Milk — 83,51 грн. за кг.
Кефір жирністю 2,5% в середньому оцінюється в 66,95 грн. за кг, що на 45 копійок більше, ніж місяць тому та на 14,33 грн. більше, ніж торік. Найдешевший кефір можна знайти під брендом «Ашан» за 39,89 грн. за кг, тоді як найдорожчий — «Малятко» — коштує 116,75 грн.
Стан ринку та споживчі тренди
Середня ціна на сметану жирністю 15% становить 161,89 грн. за кг, що на 2,40 грн. більше, ніж у попередньому місяці. Відзначено, що споживання свіжої молочної продукції скорочується, зокрема, серед споживачів з доходами нижче середнього, які переходять на спреди як більш доступну альтернативу вершковому маслу.
Нові дані свідчать про зниження закупівельних цін на молоко-сировину. Це сталося через обмежений попит зі сторони молокопереробних підприємств, а також через надлишок молока-сировини на внутрішньому ринку. Водночас спостерігається зростання імпорту сирів до України, особливо в грудні, коли обсяги імпорту досягли рекордних показників.
Зростання цін на продукцію місцевих виробників стало причиною збільшення імпорту, а світові ціни на вершкове масло стримують експортну активність українських компаній. Незважаючи на існуючі проблеми, ринок молочної продукції демонструє певні ознаки стабілізації.