Європа потребує імпорту цукру та курятини з України

У Європі заявляють, що потребують імпорту цукру та курятини з України

Слухання щодо переваг агроторгівлі між Україною та ЄС відбулися 18 березня в Європарламенті вперше від початку повномасштабної війни.

Про це розповідає AgroWeek

Захід, організований асоціацією

«Український клуб аграрного бізнесу»

, зібрав представників агрохарчової індустрії, депутатів Європарламенту, представників Єврокомісії та країн ЄС, які обговорили вигоди імпорту української агропродукції.

Президент Асоціації європейських промислових споживачів цукру (CIUS) Юрій Шаранов підкреслив, що Європа стикається з хронічним дефіцитом цукру, щорічно потребуючи 2-3 млн тонн імпорту.

«Український цукор відіграє важливу роль у забезпеченні стабільності постачань і підтримці позитивного балансу європейського агропродовольчого експорту. Лише за 2022-2024 роки ЄС імпортував майже 1 млн тонн українського цукру, що допомогло зберегти понад 400 тисяч робочих місць у 15 тисяч компаніях, які представляє наша асоціація. Цукор — це стратегічно важлива сировина, а не чутливий товар. Безперебійний доступ до нього — через вільну торгівлю або квоти обсягом від 500 тисяч тонн — є критичним для конкурентоспроможності європейської промисловості та підтримки відновлення України»

, — зазначив він.

Професор Геттінгенського університету, Стефан фон Крамон-Таубадел, на підтвердження цих слів, презентував результати дослідження, яке показало, що імпорт українського цукру у 2022-2024 роках не призвів до падіння виробництва цукру в ЄС, а навпаки, допоміг пом’якшити негативні наслідки дефіциту цукру на європейському ринку.

Крім того, віцепрезидент Європейської асоціації м’ясної торгівлі та м’ясопереробної промисловості (UECBV) Калле Рамвалл підкреслив необхідність імпорту курятини з України.

«Європейські споживачі мають різні смаки та преференції щодо частин і категорій м’ясної продукції, що вимагає гнучкості як від імпортерів, так і від експортерів. Часто місцевого виробництва недостатньо, аби задовольнити попит на певні категорії м’яса, зокрема куряче філе. Саме тому Європа суттєво залежить від імпорту. Тому збереження відкритої торгівлі є дуже важливим для цінової стабільності та забезпечення попиту. Українська курятина є важливим елементом цього балансу. Збереження наявних обсягів торгівлі між Україною та ЄС — це питання не лише економічної вигоди, а й стабільності продовольчих ринків»

, — заявив він.