Єврокомісія представила дорожню карту змін у сільському господарстві

Для фермерів ЄС можуть скасувати деякі дотації: як це допоможе Україні

Європейська комісія (ЄК) сьогодні презентувала Візію розвитку сільського господарства та продовольства, яка слугує дорожньою картою для агросектора в Європі.

Про це розповідає AgroWeek

Основні напрями розвитку сільського господарства

Згідно з повідомленням ЄК, ця дорожня карта покликана закласти основи для створення привабливої, конкурентоспроможної та стійкої агропродовольчої системи, що відповідає потребам сьогоднішніх і майбутніх поколінь фермерів та агропродовольчих операторів. Документ передбачає спрощення політик та збільшення використання інновацій і цифрових технологій, які є критично важливими для реалізації всіх заходів ЄК.

“Планується, що 2025 року комісія запропонує комплексний пакет спрощень для чинної законодавчої бази у сфері сільського господарства, а також цифрову стратегію ЄС для сільського господарства для підтримки переходу до цифрового сільського господарства”, — йдеться у повідомленні.

Чотири пріоритетні напрямки

Візія визначає чотири ключові напрямки. Перший — підтримка привабливого сектора, де сільське господарство повинно мати стабільність для залучення молоді до професії. Це передбачає справедливі доходи та цілеспрямовану державну підтримку, а також можливості для використання інновацій. Комісія має намір забезпечити, щоб фермери отримували адекватну ціну за свою продукцію та перегляне Директиву про недобросовісну торговельну практику.

Другий напрямок — створення конкурентоспроможного та стійкого сектора. ЄС продовжуватиме надавати пріоритет продовольчій безпеці, використовуючи торговельні угоди для захисту інтересів європейських фермерів. Візія також відповідає на запити суспільства щодо підвищення стандартів для імпортованої продукції.

Третій напрямок — розвиток сектору, що має майбутнє. Європейське сільське господарство повинно активно долучатися до низьковуглецевої економіки. Фермери мають отримувати винагороду за впровадження екологічно чистих практик, і ЄК розгляне подальші заборони на використання небезпечних пестицидів, якщо альтернативи не будуть доступні.

Четвертий напрямок — забезпечення справедливих умов життя та праці в сільській місцевості. Комісія планує оновити План дій для розвитку сільських територій, щоб вони залишалися динамічними і активно підтримувалися культурною та природною спадщиною ЄС.

“Забігаючи наперед, можна сказати, що майбутня Спільна аграрна політика (САП) буде простішою і більш цілеспрямованою, з підтримкою фермерів, які займаються виробництвом продуктів харчування, зокрема молодих фермерів та тих, хто працює в зонах з природними обмеженнями”, — зазначили представники ЄК.