ЄС запроваджує мита на продукцію з США у відповідь на нові тарифи

ЄС вводить у відповідь мита на промислову та аграрну продукцію із США

Європейська Комісія (ЄК) ухвалила рішення запровадити контрзаходи у відповідь на підвищення мит, які Сполучені Штати Америки ввели з 12 березня. Американські тарифи на імпорт сталі, алюмінію та супутніх товарів тепер становлять 25%. Це рішення стало відповіддю на загрозу для європейського бізнесу, працівників та споживачів від несправедливих торгових обмежень.

Про це розповідає AgroWeek

Згідно з інформацією ЄК, нові тарифи США можуть вплинути на експорт ЄС на суму близько €26 млрд, що складає приблизно 5% загального експорту товарів з Європи до США. Відтак, ЄК планує швидку та пропорційну реакцію на ці дії, що включає два основні контрзаходи:

  • Відновлення призупинених заходів з 2018 та 2020 років;
  • Запровадження нового пакету додаткових заходів.

З 1 квітня 2025 року Єврокомісія автоматично відновить раніше призупинені заходи, які діяли до 31 березня. Представники відомства зазначили:

«Вперше ці заходи будуть застосовані в повному обсязі. Тарифи будуть застосовані до широкого спектра товарів — від човнів до бурбону та мотоциклів».

Новий пакет додаткових заходів охоплює товари на суму близько €18 млрд і буде запроваджений разом із відновленими заходами 2018 року. Мета полягає в тому, щоб загальна вартість контрзаходів ЄС відповідала зростанню вартості торгівлі, яку вплинули нові американські тарифи. Для цього ЄК планує провести двотижневі консультації з усіма зацікавленими сторонами в ЄС, щоб вибрати найвідповідніші продукти для нових мита.

Серед запропонованих цільових товарів є суміш промислових і сільськогосподарських продуктів:

  • Промислові товари: вироби зі сталі та алюмінію, текстиль, шкіряні вироби, побутова техніка, домашні інструменти, пластмаси, деревина.
  • Сільськогосподарська продукція: м’ясо птиці, яловичина, деякі морепродукти, горіхи, яйця, молочні продукти, цукор та овочі.

До середини квітня ЄК має намір завершити консультації з питань товарів та запровадити нові додаткові мита.