ЄС планує заборонити імпорт продуктів через політику Трампа

ЄС планує заборонити імпорт продуктів у відповідь на дії Трампа

Європейський Союз (ЄС) вирішив вжити заходів для блокування імпорту певних харчових продуктів, виготовлених відповідно до різних стандартів. Цей крок спрямований на захист фермерів ЄС, що є частиною відповіді на «взаємну» торгову політику президента США Дональда Трампа.

Про це розповідає AgroWeek

Можливі обмеження на імпорт

За інформацією європейських чиновників, наступного тижня Європейська комісія розгляне можливість введення нових обмежень на імпорт, що може призвести до зростання напруженості у відносинах із торговими партнерами. Зокрема, під санкції можуть потрапити американські сільськогосподарські культури, такі як соєві боби, які вирощуються з використанням пестицидів, заборонених у ЄС.

“Ми маємо дуже чіткі сигнали від парламенту, дуже чіткі сигнали від країн-членів і від наших фермерів: все, що заборонено в ЄС, має бути заборонено в ЄС, навіть якщо це імпортний продукт”, – заявив комісар з питань охорони здоров’я Олівер Вархелі.

Відповідь на торгові виклики

У четвер Дональд Трамп критикував країни, які обмежують доступ американських товарів, зокрема ЄС, який, на його думку, заборонив ввезення молюсків з 48 з 50 штатів США. Президент США погрожував тарифами тим, хто не змінить свою політику. Європейська комісія раніше виступала проти закликів Франції та інших країн до взаємного ставлення, оскільки це може порушувати правила Світової організації торгівлі (СОТ).

ЄС забороняє багато пестицидів, оскільки вони завдають шкоди рослинам і тваринам, навіть якщо відповідні агентства визнають, що деякі з них безпечні для споживання в низьких концентраціях. У рамках нової ініціативи, розробленої комісаром з питань сільського господарства Крістофом Хансеном, планується дотримання міжнародних правил, що стосуються використання пестицидів.

Представники комісії вказали на необхідність ретельного аналізу впливу будь-яких нових обмежень на конкурентоспроможність європейських виробників. Вони також наголосили на важливості імпорту деяких товарів, таких як кава, манго й авокадо.

“Якщо наука каже, що це небезпечно, то ми не повинні цього мати. Якщо ми хочемо бути науково обґрунтованими, то наука є універсальною. Тому ми повинні переконатися, що все, що імпортується, відповідає їй”, – зазначив Вархелі.

Крім того, планується заборонити імпорт пестицидів, які містять канцерогени, мутагени або ендокринні руйнівники. Одним з таких компонентів є паракват – гербіцид, заборонений в ЄС, але використаний у США для обробки сільськогосподарських культур, зокрема сої.

Згідно зі звітом, опублікованим на початку цього місяця, Європейська мережа боротьби з пестицидами виявила в багатьох імпортованих товарах такі небезпечні речовини, як фунгіцид пропіконазол і нейротоксичні інсектициди, що завдають шкоди бджолам. Чай і кава виявилися найпоширенішими продуктами із залишками заборонених пестицидів, причому 38% зразків чаю та 23% зразків кави містили такі залишки.

Комісія також планує включити до майбутніх торговельних угод вищі стандарти добробуту тварин. Це передбачає дотримання правил щодо простору для курей і телят, чистоти житла та інших аспектів, що значно підвищують витрати фермерів, але можуть зміцнити підтримку населення для нових торговельних угод.