Процес переоформлення земельного паю в Україні вимагає подання заяви про прийняття спадщини та отримання свідоцтва про право на спадщину, яке реєструється в Державному реєстрі речових прав. Згідно з інформацією, наданою Земельним фондом України, одна з найпоширеніших процедур у сфері земельних відносин — це переоформлення земельної ділянки.
Про це розповідає AgroWeek
Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, за умови збереження її цільового призначення. Для оформлення права власності на земельний пай у порядку спадкування спадкоємцю необхідно:
- звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини;
- після закінчення 6-місячного строку з моменту відкриття спадщини звернутися до нотаріуса, у якого була подана заява, з проханням про видачу свідоцтва про право на спадщину.
Після розгляду заяви нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину та реєструє право власності у Державному реєстрі речових прав.
Офіційні платежі при переоформленні
Переоформлення земельної ділянки включає не лише нотаріальні послуги, але й офіційні платежі. Вартість офіційних послуг становить:
- перевірка земельної ділянки по реєстрах — 68 грн;
- державна реєстрація права власності на земельну ділянку — 119 грн;
- видача витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно — 120 грн;
- послуги нотаріуса, вартість яких може варіюватися.
Також слід врахувати, що при реєстрації у нотаріуса, крім офіційних зборів, необхідно буде сплатити додаткові послуги нотаріуса.