В Україні знизилися ціни на соняшник та олію

В Україні подешевшав соняшник

Запровадження митних тарифів на товари з Канади, Мексики та Китаю, ініційоване президентом США Дональдом Трампом, а також загроза введення мит на імпорт з Європейського Союзу, призвели до падіння фондового ринку США. Це, у свою чергу, вплинуло на котирування нафти та рослинних олій, підвищивши ризики уповільнення економічного зростання як у Сполучених Штатах, так і в усьому світі. Про це пишуть аналітики GrainTrade.

Про це розповідає AgroWeek

За інформацією експертів, травневі ф’ючерси на нафту марки Brent за минулий тиждень знизилися на 2,1%, досягнувши 71 долара за барель, а за два тижні їх вартість впала на 6,3% через очікування зменшення світового попиту внаслідок економічного уповільнення та руйнування ланцюгів поставок. Додатковим фактором, що тисне на ціни, є новини про те, що ОПЕК+ у квітні продовжить заплановане збільшення видобутку нафти.

Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa також зазнали падіння, знизившись на 3,1% до місячного мінімуму 4349 ринггітів за тонну, або 975 доларів за тонну, що є зниженням на 5% за тиждень. Низький експортний попит на початку Рамадану та прогнози щодо збільшення виробництва пальмової та соєвої олії у другій половині року продовжують посилювати тиск на ціни рослинних олій.

За оцінками дилерів, Індія у лютому збільшила імпорт пальмової олії на 36% у порівнянні з січнем, коли імпорт знизився до найнижчого рівня з березня 2011 року.

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго за тиждень знизились на 7,5%, до 943 доларів за тонну, що є падінням на 6,5% за місяць. Це сталося на фоні покращення перспектив урожаю в Південній Америці та введення Китаєм 10% мита на американську сою.

Цього тижня ціни попиту на соняшникову олію в Україні знизилися на 10-20 доларів за тонну, досягнувши 1100-1120 доларів за тонну з доставкою до портів Чорного моря, що призвело до падіння закупівельних цін на соняшник на 400-500 гривень за тонну.

Закупівельні ціни на соняшник коливаються в межах 26500-27000 гривень за тонну з доставкою на завод за олійності 50%. Падіння цін на фуражну кукурудзу на 5-8 доларів за тонну також вплинуло на зниження вартості соняшникового шроту, який знизився на 5-6 доларів за тонну до 215-220 доларів з доставкою в порт, що зменшує маржу переробки та посилює тиск на закупівельні ціни на соняшник.

Зниження цін на соєву та пальмову олію продовжить тиснути на котирування соняшникової олії, які, ймовірно, ще більше впадуть найближчим часом, особливо на фоні початку збору урожаю соняшнику в Аргентині.