Єврокомісія знизила прогноз виробництва соняшника в країнах ЄС на 2024 рік, скоротивши оцінки на 7 тисяч тонн до 8 мільйонів тонн. Це на 18% менше в порівнянні з показниками попереднього сезону, що стало наслідком несприятливих погодних умов.
Про це розповідає AgroWeek
Зокрема, в Румунії очікується, що урожай складе всього 1,2 мільйона тонн, що є найнижчим показником за останні 15 років, незважаючи на рекордні площі сівби. Через це Румунія переміститься з першого на четверте місце серед основних виробників соняшника в Європі.
Лідером у виробництві стане Угорщина, прогнозуючи урожай на рівні 1,7 мільйона тонн, що на 13% менше, ніж у попередньому сезоні. Франція займе друге місце з аналогічним показником 1,7 мільйона тонн, де, за даними Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (mbH), тривалі дощі призведуть до зниження врожаю на 18%.
Також Асоціація фермерів Німеччини зменшила свій прогноз урожаю на 7 тисяч тонн до 127 тисяч тонн, що на 25% менше, ніж у 2023 році, але на 20% перевищить середній показник останніх п’яти років. Нагадаємо, що у 2022 році, на фоні стрімкого зростання цін, багато фермерів збільшили площі сівби соняшника, але у 2023 році вони знову їх скоротили.
В Україні аграрії сподівались на суттєве зростання цін на соняшникову олію через скорочення місцевого та європейського врожаю. Однак ціни на соняшник та олію в Європі залишаються в межах від 520 до 600 доларів за тонну та 1100-1200 доларів за тонну відповідно, адже споживачі надають перевагу ріпаковій олії. Додатково, зростання виробництва та споживання оливкової олії також чинить тиск на ринкові ціни.