22 українські компанії отримали право експорту тваринницької продукції до ЄС

Право експорту тваринницької продукції до ЄС отримали 22 українські компанії

Приведення українського законодавства у відповідність до вимог Європейського Союзу є важливим кроком для розширення ринку аграрної продукції. Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомила, що 2024 року 22 українським підприємствам було надано право експортувати продукцію тваринного походження на ринки країн ЄС.

Про це розповідає AgroWeek

Експорт тваринницької продукції

Відповідно до інформації Держпродспоживслужби, експорт українських продуктів тваринного походження можливий лише після підтвердження виконання вимог країни призначення, що супроводжується видачею відповідного сертифікату. У 2024 році, фахівці служби взяли участь у 20 позапланових заходах державного контролю, що підтверджує відповідність потужностей виробництва харчових продуктів вимогам країн ЄС.

Нещодавно були ухвалені зміни до законодавства ЄС, зокрема делегований Регламент ЄС 2023/2652, який встановлює, що мед та інші бджільницькі продукти, призначені для споживання, можуть ввозитися лише з затверджених підприємств. У цьому контексті, Держпродспоживслужба направила 27 звернень до Генерального Директорату Європейської комісії з метою включення підприємств з виробництва продуктів бджільництва до переліку компаній, які мають право експортувати продукцію до ЄС.

Спрощення експорту через TRACES NT

У 2024 році важливим етапом стало впровадження в Україні онлайн-платформи TRACES NT, що дозволяє спростити процедури експортно-імпортних операцій. Зараз фахівці Держпродспоживслужби мають можливість видавати 20 видів сертифікатів, що значно прискорює процеси оформлення та зменшує навантаження на експортерів. Протягом звітного періоду в рамках TRACES NT було видано 38,481 сертифікат на вантажі, що направляються до або через ЄС.