В Україні запроваджують державний реєстр генетично модифікованих організмів

В Україні створюють Держреєстр генетично модифікованих організмів

15 квітня 2025 року Кабінет Міністрів України затвердив порядок ведення Державного реєстру генетично модифікованих організмів. Це важливий крок у сфері регулювання генної інженерії та контролю за розміщенням ГМО та їхньої продукції на ринку відповідно до Закону України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції», — повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Телеграмі.

Про це розповідає AgroWeek

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, оприлюдненого на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, документ передбачає, що Державний реєстр ГМО розпочне свою роботу не пізніше, ніж на день набрання чинності відповідним законом, — 16 вересня 2026 року. Водночас, його функціонування не почнеться раніше дати введення в експлуатацію.

Мета створення реєстру та його вплив на законодавство

Впровадження цього реєстру дозволить Україні гармонізувати своє законодавство із нормами Європейського союзу, що сприятиме покращенню контролю за обігом ГМО та відповідністю європейським стандартам. Це стане важливим кроком у просуванні безпечного використання генетичних технологій та підвищить прозорість у сфері аграрного сектору.

«Імплементація постанови допоможе гармонізувати українське законодавство із законодавством ЄС».

Очікується, що запровадження реєстру сприятиме більш ефективному моніторингу та контролю за обігом генетично модифікованих організмів в Україні, що відповідає сучасним міжнародним стандартам і сприяє розвитку безпечного аграрного сектору.