В Україні запровадять агрохімічні паспорти для суборендарів земель

ТОВ “Державний земельний банк” повідомило суборендарям про необхідність виготовлення агрохімічних паспортів для ділянок сільськогосподарських земель, які перебувають в оренді. Ця вимога введена з метою збереження родючості ґрунтів та забезпечення контролю за їхнім станом.

Про це розповідає AgroWeek

Що таке агрохімічний паспорт?

Агрохімічний паспорт — це документ, що відображає стан ґрунту, його склад і надає рекомендації для належного догляду. Він має важливе значення, оскільки дозволяє:

  • визначити, які заходи необхідні для покращення стану ґрунту;
  • порівняти початковий і поточний стан землі за рівнем поживних речовин;
  • оцінити рівень забруднення ґрунту токсичними речовинами;
  • запобігти деградації ґрунтів;
  • визначити найефективніші методи використання землі для збереження її родючості.

Обов’язкові умови для суборендарів

Створення агрохімічного паспорта є важливим кроком для підтримки ґрунтів у належному стані та контролю якості землі, а також обов’язковою умовою виконання договорів. «Ефективне використання кожного гектара є пріоритетом для нас, як державного оператора, так і для аграріїв — переможців наших торгів, які сплачують значну плату за суборенду землі. Крім того, важливим аспектом є контроль. Через 14 років, коли закінчиться термін суборенди, потрібно буде порівняти стан ґрунту на початку та наприкінці договору. Також передбачається періодичний контроль раз на 5 років для оцінки змін у складі ґрунту», — зазначив Ярослав Ярославський, генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк».

Кожен суборендар отримає офіційного листа від державного оператора з роз’ясненнями щодо виготовлення агрохімічного паспорта. Першим кроком стане створення стартового агрохімічного паспорта ґрунту на етапі, коли ще не були внесені жодні добрива. Це дозволить зафіксувати поточний стан ґрунту та забезпечити можливість його порівняння в майбутньому.

Замовлення та проведення аналізів ґрунту будуть здійснені у спеціалізованих установах і сертифікованих лабораторіях.