У рамках програми «Власна справа» 340 українців стали переможцями другої хвилі 2025 року. Ця ініціатива надасть гранти на започаткування або розширення бізнесу на загальну суму 81 мільйон гривень. Від початку дії програми переможцями стали вже 23 700 українців, які отримають гранти на загальну суму 5,7 мільярда гривень.
Про це розповідає AgroWeek
Програма «Власна справа» залишається одним із найбільш затребуваних урядових механізмів підтримки малого і середнього бізнесу. Цього року під час перших двох хвиль було надано гранти 650 українцям на загальну суму 153 мільйони гривень. Державна підтримка дозволяє підприємцям не лише створити власну справу, але й масштабувати вже існуючий бізнес, збільшувати виробництво та виходити на нові ринки.
«Завдяки підтримці держави підприємці зможуть відкрити власну справу, масштабувати наявний бізнес, збільшити виробництво й запустити нові лінії, вийти на нові ринки», — зазначила Тетяна Бережна.
Загалом з моменту запуску програми гранти на розвиток бізнесу отримали 23 700 українців на 5,7 мільярда гривень, з яких 5,6 мільярда вже повернуто до бюджету через сплачені податки та збори. Це сприятиме створенню 44 000 нових робочих місць у різних галузях.
Серед отримувачів мікрогрантів другої хвилі 57% складають жінки, 37% — чоловіки, а 6% — юридичні особи. Понад 70% грантоотримувачів мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів зареєстровано у Львівській (42), Харківській (32), Київській (32), Івано-Франківській (28), Рівненській (24) областях та у місті Київ (22).
Більшість отримувачів грантів планують використати кошти на придбання обладнання для ведення бізнесу. Найпопулярніші галузі, в яких працюватимуть грантери другої хвилі, включають: оптову та роздрібну торгівлю, ремонт автотранспортних засобів — 117 людей; тимчасове розміщування та організацію харчування — 43; переробну промисловість — 40; надання інших видів послуг — 30; охорону здоров’я та надання соціальної допомоги — 28 осіб.
Для участі у програмі «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень, як досвідчені підприємці, так і новачки. Для отримання гранта понад 75 тисяч гривень потрібно створити одне-два робочі місця, залежно від суми гранта.
Молодь до 25 років має можливість отримати грант до 150 тисяч гривень із зобов’язанням зареєструватися як фізична особа-підприємець, без вимоги створення робочих місць. Підприємці Харкова та Харківської області можуть претендувати на гранти до 300 тисяч грн та 500 тисяч грн за умови створення одного-двох робочих місць.
Грантові кошти можуть бути використані на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, а також на оренду приміщення. Заявки на отримання гранта подаються через портал «Дія» разом із бізнес-планом. Адміністрування програми здійснює Державна служба зайнятості.
Урядовий проєкт «єРобота» є складовою частиною політики «Зроблено в Україні» і передбачає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької активності та створення нових робочих місць. Серед них — мікрогранти на відкриття чи розвиток власного бізнесу, гранти для ветеранів та їхніх подружжів, гранти на створення й розвиток переробних підприємств, а також на закладення садів і виноградарства.
Подати заявку на всі напрями проєкту можна через портал «Дія».