Аграрії України продовжують використовувати пестициди у сільському господарстві, включаючи ті, що заборонені «зелений курс» Європейського Союзу.
Про це розповідає AgroWeek
Про це повідомила координатор комітету захисту рослин асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Ганна Каширіна у коментарі до ситуації.
«Поки що, на жаль, в нас використовуються ті діючі речовини, які заборонені у Євросоюзі. Найбільші наші агровиробники вже впроваджують біологічні засоби захисту, але потрібен перехідний термін. Україна рухається у Євросоюз. Ми напрацьовуємо законодавство у цьому напрямі», — додала вона.
Каширіна також підкреслила, що минулого року, у грудні, був прийнятий євроінтеграційний закон про державне регулювання сфери захисту рослин, який вступить в силу через три роки.
«За цей час потрібно напрацювати нормативно-правові акти. Є ще один зареєстрований законопроєкт про засоби захисту рослин і добривні засоби», — продовжує експертка. — «Але вже завтра відмовитися від традиційних систем захисту і різко перейти на препарати біологічного походження ми не зможемо. Нам потрібен на це перехідний період 5-10 років. І це не для того, щоб повністю перейти, а лише щоб відповідати вимогам ЄС. Це все стосується «Європейського зеленого курсу».
Водночас, координатор комітету УКАБ зазначила, що ЄС надав винятки для своїх фермерів, які успішно їх використовують, про що свідчить статистика експорту та імпорту хімічних речовин.
«Виробникам у ЄС надаються спеціальні дозволи на використання заборонених препаратів. В Україні на гектар використовується в середньому близько 3 кг усіх пестицидів, що є одним з найнижчих показників серед європейських країн. Це на сезон, щоб виростити певну культуру. У Європі може бути вдвічі більше. І це із залученням заборонених речовин завдяки спецдозволам. Попри «зелений курс», в нас хімікатів використовують менше», — наголошує вона.