В Україні ріпчаста цибуля подешевшала на 12% через низьку якість і слабкий попит

Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на цібулю

Українські виробники змушені знижувати ціни на ріпчасту цибулю, попри сезонне скорочення запасів. Ринок реагує на кілька ключових чинників: низька якість продукції та зниження попиту серед покупців.

Про це розповідає AgroWeek

Зниження вартості та вимоги до якості

Наразі фермери продають ріпчасту цибулю за ціною 16–26 грн/кг (еквівалент $0,39–0,63 за кілограм), хоча ще тиждень тому найнижча ціна становила 18 грн/кг ($0,43/кг). Таким чином, протягом лише одного тижня середня відпускна ціна впала на 12%. Виробники пояснюють це посиленням вимог оптових закупівельників: компанії наполягають на високій якості продукції та відмовляються купувати некондиційну цибулю.

«Зниження ціни наприкінці сезону аграрії називають вимушеним заходом. За їхніми словами, це пов’язано з доволі великою пропозицією на ринку продукції невисокої якості, оскільки низка господарств утримувалася від продажів аж до другої половини квітня, очікуючи поліпшення цінової ситуації».

Причини цінових змін та ринкові перспективи

Значна частина запасів цибулі на складах належить до товару нижчої якості, адже багато господарств відтермінували продаж до другої половини квітня в очікуванні зростання цін. Однак це призвело до перенасичення ринку непридатною для довгого зберігання продукцією. У результаті, середня вартість цибулі зараз на 12% менша, ніж у травні минулого року.

Учасники ринку прогнозують подальше зниження цін, оскільки якість продукції у сховищах продовжує погіршуватися, а попит залишається низьким. Очікується, що ця тенденція збережеться до початку нового врожаю.