У липні 2025 року в Україні прогнозується помітне зниження цін на основні овочі, такі як помідори, огірки, молода картопля та цибуля. Паралельно з цим очікується поступове здешевлення молочної продукції. Водночас ціни на хліб і булочні вироби продовжать зростати, а вартість фруктів і яєць залишиться стабільною або незначно зміниться.
Про це розповідає AgroWeek
Причини зміни цін на овочі та фрукти
Згідно з оцінками економічних експертів, зокрема керівника Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, здешевлення овочів цього року відтермінувалося через несприятливі погодні умови весною. Через заморозки, надмірні дощі та сильний вітер початок сезону овочів зсунувся, і зниження цін, яке зазвичай спостерігалося в червні, розпочнеться лише у липні.
“У другій декаді липня вже буде серйозне здешевлення овочевої групи – огірків, помідорів, молодої картоплі, цибулі”, – зазначає Пендзин. Втім, з фруктами ситуація інша, через поганий врожай кісточкових (черешня, вишня, абрикоси) значного здешевлення не буде. У кращому випадку, з’являться невеликі партії з півдня країни, але ціни залишаться високими.
Динаміка цін на яйця, молочну продукцію та хліб
Ціни на яйця в Україні залишаються відносно стабільними протягом останніх місяців: упаковка яєць категорії С1 коштує в межах 67,90–73,53 грн. Головний чинник, що впливає на вартість, – це ціна на комбікорм, основою якого є кукурудза. В разі гарного врожаю кукурудзи вартість яєць може знизитися, і вже в липні експерти прогнозують певне здешевлення. За даними статистики, перші ознаки цього тренду з’явилися ще у травні.
Щодо молочної продукції, то з травня 2025 року ціни поступово знижуються, що пов’язано з переходом худоби на відкритий літній випас і зменшенням витрат на утримання. Проте зниження не буде різким, а тверді сири, кисломолочна продукція та вершкове масло залишаються у верхньому ціновому діапазоні навіть у літній період.
Вартість хліба та булочних виробів продовжує зростати щомісяця на 1,3–2%, і на липень 2025 року істотного здешевлення не очікується. Зміни ціни можливі лише після оприлюднення підсумків цьогорічного врожаю зернових, однак у найближчий місяць хліб дешевше не стане.