Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів продовжує активну роботу над розширенням експортних ринків. Наразі вже розпочато ініціативу щодо виходу на 31 новий ринок для українських підприємств. Про це повідомив голова служби Сергій Ткачук.
Про це розповідає AgroWeek
За його словами, у минулому році 22 українські виробники харчових продуктів отримали дозвіл на експорт до Європейського Союзу. Зокрема, серед них 12 компаній займаються виробництвом м’яса птиці, 3 – рибопереробні, а 5 – молокопереробні підприємства.
Ткачук також зазначив, що для виробників меду була проведена «переакредитація», адже з листопада минулого року в ЄС запроваджено перелік підприємств-імпортерів меду. За результатами інспекцій, до цього переліку увійшли 28 українських виробників та переробників меду.
Затвердження нових експортних потужностей
Крім того, торік було затверджено 39 експортних потужностей для виробництва неїстівних продуктів тваринного походження. Серед них 8 підприємств вперше потрапили до реєстру, а для 31 підприємства розширено асортимент неїстівних продуктів та країн експорту.
«Облік операторів ринку в переліку ЄС є динамічним процесом, і підприємства можуть додаватися або виключатися в залежності від відповідності вимогам. Ми ж продовжуємо працювати над розширенням ринків і вже почали роботу по 31 новому ринку, на які українські підприємства хочуть експортувати».
Голова служби також звернув увагу на те, що українські виробники переорієнтовуються на країни Африки, Близького Сходу та Китай, зокрема у зв’язку з квотами на певні групи товарів у ЄС. Він запевнив, що Держпродспоживслужба готова допомогти українському бізнесу в освоєнні нових ринків.
Прогнози на 2024 рік
Ткачук зробив прогноз, що цього року вдасться відкрити не менше, а можливо, й більше нових ринків, ніж у 2024 році. На даний момент Україна має право на експорт аграрної продукції за 364 торговельними напрямками.