У рамках Європейського зеленого курсу до 2030 року Європейський Союз планує досягти виробництва біометану на рівні 35 млрд м³, а до 2050 року – 100 млрд м³. Наразі виробництво та споживання біометану в Європі становить лише 4,9 млрд м³.
Про це розповідає AgroWeek
Потенціал України у виробництві біометану
Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха озвучив ці цифри на конференції «Агроенергоефективність і агроенергобезпека», що проходила в рамках Grain Storage Forum. Він наголосив на важливій ролі України у досягненні цілей Європи в цій сфері.
«Досягти цілей Європі допоможе Україна. Ми можемо виробляти понад 20 млрд м³ біометану, відповідно, бути основним постачальником цього газу до Європи і зайняти 20% ринку. Для цього у нас є ресурси, розвинена газова мережа, фахівці та дефіцитний ринок поряд, який готовий купувати український біометан», — зауважив фахівець.
Поточний стан виробництва біометану в Україні
Станом на кінець січня в Україні вже було вироблено перший мільйон кубічних метрів біометану. В даний час функціонують три заводи, і очікується, що цього року до них приєднаються ще чотири підприємства. Якщо всі сім заводів працюватимуть на повну потужність, Україна зможе виробляти понад 111 млн м³ біометану щорічно.