Укладення договору оренди землі: максимальні строки та обмеження

Стало відомо, чи можна укладати договір оренди землі на 1 р

Укладання договору оренди землі є важливою процедурою в сфері земельних відносин. В Україні терміни укладення таких договорів регулюються законодавством.

Про це розповідає AgroWeek

Відповідно до українського законодавства, договори оренди землі можуть укладатися на різні строки, проте існують певні обмеження, які слід враховувати.

Строки дії договору оренди землі

Згідно зі статтею 19 Закону України

“Про оренду землі”

, строк дії договору оренди землі визначається за згодою між сторонами, але не може перевищувати 50 років.

Для земельних ділянок сільськогосподарського призначення, строк дії договору не може бути меншим ніж 7 років, якщо мова йде про:

  • ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
  • фермерське господарство;
  • особисте селянське господарство.

Крім того, для земельних ділянок, які будуть використовуватись для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду), строк оренди не може бути меншим ніж 25 років.

Якщо мова йде про земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що підлягають оренді для товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства або особистого селянського господарства, строк дії оренди визначається за згодою сторін, але не може бути меншим ніж 10 років для меліорованих земель, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

Обмеження для несільськогосподарських земель

Земельні ділянки несільськогосподарського призначення можуть бути передані в оренду на будь-який строк, в той час як для земель сільськогосподарського призначення існують певні обмеження залежно від цільового призначення.